top of page
obý II
obý
kuch + jíd
můstek 3
kuch + jíd + obý
obý III

ENERGETICKY
VODOHOSPODÁŘSKY
SOBĚSTAČNÝ
DŮM

Vyvinuli jsme pro vás kompaktní soběstačný dům na půdorysu 80m2 zastavěné plochy. Dům, který není připojen na elektrickou síť. Dům, který vyrábí pitnou vodu. Dům, který využívá kombinaci pasivních zdrojů energie a chladu.

Kontakt:  602-696-587

Společnost Design&Build, s.r.o. realizuje Projekt energeticky a vodohospodářsky soběstačného domu, jehož cílem je vyvinout funkční projekt energeticky a vodohospodářsky soběstačného rodinného domu pro možnou sériovou výstavbu, který nebude potřebovat k plnému provozu inženýrské sítě (voda, kanalizace, elektřina, plyn, pevné palivo apod.). Na tento projekt je poskytována finanční podpora od Evropské unie v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

ARCHITEKTONICKÉ ŘEŠENÍ

PŮDORYS 1.NP

Přízemí.jpg

PŮDORYS 2.NP

Patro.jpg

DISPOZICE

Architektonické, výtvarné a materiálové řešení

Objekt je řešen jako celistvá hmota bez výraznějších předstupujících částí, které by rušily čistý architektonický výraz objektu. Kompaktní rozměry i zaoblené linie zlomů v hřebenu a v místě jižního okapu podtrhují celistvost objektu.

Barevné odstíny řešení fasádních obkladů a střešní roviny jsou volitelné dle přání klienta a podle územních podmínek. Zásadou jsou však mírné tóny zemitých barev, vždy v kontrastu s tmavým provedením Trombeho stěny.

Hlavním materiálovým principem objektu je jeho montovatelnost, pro hlavní nosné konstrukce jsou tam použity železobetonové prefabrikáty, pro tepelné izolace je pak signifikantní jejich extrémní účinnost, jedná se tedy vždy o nadstandardní tepelné izolanty ve formě fenolických pěn nebo PIR materiálů. Fasáda a střešní rovina jsou provedeny ve shodném materiálu, falcovaném plechu. Stírají se tak rozdíly mezi fasádou a střechou.

INTERIÉR

Dispoziční a provozní řešení

Objekt je uzpůsoben pro rodinné bydlení čtyřčlenné rodiny. Hlavní vstup je situován na severní straně (dle osazení na konkrétním pozemku) v podlaží 1.NP. Na vstup navazuje zádveří jako funkční filtr jak exteriérových vlivů, tak provozní. Ze zádveří je přístup do podlaží 1.PP (suterén), které slouží jako technické zázemí domu a obsahuje umístěné veškeré technologie potřebné pro chod tohoto typu objektu. Podlaží 1.NP pak obsahuje denní pobytovou část domu, tzn. obývací pokoj s jídelnou a kuchyní a pak příruční koupelnu s toaletou. V rámci centrálního prostoru v tomto podlaží je také umístěna krbová vložka (krbová kamna). Tato centrální část 1.NP je otevřena po výšce až po střešní konstrukci. Přístup do ostatních podlaží je po jednoramenné smíšenočarém schodišti. Podlaží 2.NP obsahuje noční část domu, tzn. ložnici, dva dětské pokoje a koupelnu s oddělenou toaletou. Z přístupového schodiště se vstupuje na galerii, ze které je pak přístup do západní části 2.NP (dětské pokoje) a východní části 2.NP (ložnice a koupelna s toaletou).

Samotný provoz objektu pro rodinné bydlení je omezen na chod potřebných technologií pro tento typ objektu s přihlédnutím ke speciálním energetickým požadavkům. Veškeré potřebné technologie jsou stavebně oddělené od pobytových částí domu, jsou umístěné v podlaží 1.PP (suterén) přístupným pouze ze zádveří.

.

VIZUALIZACE OBJEKTU

3D PROHLÍDKA OBJEKTU

3D

PARTNER PRO VAŠE REALIZACE

PROJEKCE A ARCHITEKTURA

Komplexní projekční služby v oblasti pozemních staveb realizované naším profesionálním projekčním týmem.

STAVEBNÍ REALIZACE

Realizace pozemních staveb a rekonstrukcí na klíč našimi zaměstnanci a dlouholetými partnery.

REALITNÍ SLUŽBY

Nákup, prodej, provoz nemovitostí naším realitním střediskem. 

NÁZORY NAŠICH KLIENTŮ

"V přístupu firmy Design&Build se spojila poctivá řemeslná práce s aktivním tvůrčím přístupem, který byl však vždy otevřen mnohdy zcela laickým připomínkám mě coby zákazníka. Odbornost byla dle mého názoru doplněna dnes ne již zcela samozřejmou transparentností a poctivým jednáním v otázkách finančních. V neposlední řadě bych rád vyzdvihl neochvějné plnění termínů a lidský přístup, jenž je dnes dle mého mínění v realitním světě jevem výjimečným."

- Marek Antonín

" S kompletní rekonstrukcí našeho bytu, kterou realizovala firma Design&Build s.r.o jsme velmi spokojeni. Hledali jsme firmu, která by udělala všechno na klíč, tak abychom se o nic nemuseli starat. Od prvního kontaktu, přes návrhy provedení, samotnou rekonstrukci až po předání klíčů probíhalo vše naprosto perfektně, a přesně podle domluvy. Všechny termíny, materiály a především požadovanou kvalitu a cenu firma beze zbytku dodržela. Firmu mohu jen doporučit."

- Karel Dohnal

KDE NÁS NAJDETE?

ADRESA

Design&Build s. r. o.

Vinohradská 1465/73,

Praha 2 - 120 00 - Vinohrady

MÁTE KONKRÉTNÍ PŘEDSTAVU O SPOLUPRÁCI? SPOJTE SE S NÁMI

Email: posvic@design-build.cz

Tel: 602-696-587

Fakturace:

Design&Build s.r.o.

Bořivojova 748/73, Praha 3 - 130 00

Hlavní město Praha

IČ: 242 70 857, DIČ: CZ 242 70 857

  • Facebook
CONTACT
bottom of page